Find en af kommunens andre hjemmesider

Flere af Ikast-Brande Kommunes institutioner og afdelinger har egen hjemmeside. Du kan finde dem her ved først at vælge emne og derefter vælge den hjemmeside, du vil gå til.

Gå ind på den valgte hjemmeside

Deltagerliste

 Siden bliver ikke længere opdateret - se evt på siden "dialogforum i det åbne land"

Kontaktpersoner 

Navn repræsentant

 E-mail

  Organisation

 

ikast-brande@dn.dk

Danmarks naturfredningsforening

Leif Poulsen 

leif.poulsen@net.telenor.dk

Danmarks sportsfiskerforbund

Lars Brinch Thygesen

lbt@sportsfiskerforbundet.dk

Danmarks sportsfiskerforbund

John Toft Kristensen 

john@1uz.dk

Dansk Ornitologisk Forening

Grete Rørby

greterorby@mvb.net

Dansk vandrelaug Herning

 

svendogmargit@hotmail.com

Familie landbruget VEST-Jylland

 

maybritt.heggelund@gmail.com

Friluftsrådet

Anne Jul Kristensen 

ajkri@ikast-brande.dk

Ikast-Brande Kommune - Landbrugsgruppen 

Lars Mathiassen Lars.mathiassen@mvb.net
Jydsk landboforening
Jens Thomsen jt@siemens.com
LAG bestyrelsen (DN)
Lars Bitsch

lb@mojagt.dk


Munklinde og omegns jagtforening (Jagtforeningernes Kommunale fællesråd)
Per Baastrup per.baastrup@skylinemail.dk
Plantning og landskab Midtjylland
Uffe Bie uffe@uffebie.dk
Østjydsk landboforening

Ikast-Brande Kommune
Rådhusstrædet 6
7430 Ikast 
Tlf: 9960 4000
 
Kontakt og Digital Post
Digital post 
 
 

Administration Vest ||  Nørre Snede administrationsbygning 
 

Chat ikon

Chat med Borgerservice

Du kan bruge chatten til at stille spørgsmål direkte til Borgerservice om f.eks. Pas, Nemid, Folkeregister, Sygesikring, og Ydelser så vil vi prøve at vejlede dig. Vær opmærksom på, at du ikke må oplyse personfølsomme oplysninger. Hvis du har brug for oplysninger om din egen sag/udbetaling, skal du ringe på 9960 4000 inden for åbningstiden, eller sende en besked via din e-boks.